Na pražském hradě byl letos potřetí vyhlášen sociální podnik roku2017-12-01 13:03:52

Tisková zpráva Praha, 30. listopadu 2017

Na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu byly 28. listopadu oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR, Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj a dalších programech v oblasti kvality. Letos již potřetí získal jednu z cen za společenskou odpovědnost sociální podnik. Cenu na pražském hradě získala Náruč z.s., která provozuje Kavárnu Modrý domeček. Na druhém místě se umístilo Envira o.p.s., třetí místo shodně obsadily dva sociální podniky - 1. VALAŠSKÁ DIAKONICKÁ s.r.o a Portus Praha s.r.o. známý pod jménem Dobroty s příběhem.

Posláním Náruče z.s.je podpora a pomoc lidem se zdravotním postižením při jejich zařazení do běžného života. Provozuje v Řevnicích u Prahy kavárnu Modrý domeček, která letos oslavila 10. výročí od svého založení. Při rostoucích ekonomických výsledcích je věnovaná velmi propracovaná podpora znevýhodněným zaměstnancům a podnik funguje v Řevnicích jako přirozené kulturní a společenské centrum.

 „Máme z ocenění velkou radost. Je to odměna za deset let opravdu náročné, ale smysluplné a tvůrčí práce všech lidí z Náruče.  Myslím, že neděláme nic mimořádného. Jen se snažíme podnikat férově, kvalitně a maximálně podporujeme všechny naše zaměstnance,“ řekla ředitelka Náruče Zuzana Dudáková.

 Cenu za společenskou odpovědnost Podnikáme odpovědně vyhlašuje Rada kvality ČR s Asociací společenské odpovědnosti, Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR a P3 – People, Planet, Profit. Sociální podniky mají v této ceně svou vlastní kategorii, kterou zajišťuje po odborné a organizační stránce obecně prospěšná společnost P3 - People, Planet, Profit. “Mám velkou radost z toho, že cena pro sociální podniky byla již potřetí předána v krásném prostředí Pražského hradu. Letos ji poprvé získal menší sociální podnik. Modrý domeček získal tuto cenu díky své neutuchající snaze zlepšovat své služby a důrazu na jejich kvalitu”, řekla ředitelka P3, Petra Francová.

 

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. prosazuje a podporuje sociální podnikání v ČR, úzce spolupracuje s Tematickou sítí pro sociální ekonomiku TESSEA, poskytuje konzultace, pořádá semináře a workshopy.

 

Další informace: 

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. 

Václavské nám. 831/21, Praha 1 – Nové Město, 110 00 

Gabriela Kurková 

Tel.: +420 776 236 792 

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie naleznete na našem FB.