AKTIVITY

Projekt Začátek ve svém 2


Projekt Začátek ve svém 2

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. v rámci projektu Začátek ve svém 2 pořádala od března 2015 osmitýdenní vzdělávací podnikatelské kurzy pro cizince zdarma. 

Partnerem projektu byla Organizace pro pomoc uprchlíkům, o.s., která zajišťovala odbornou práci s cílovou skupinou projektu.

 

Cílem byla podpora dlouhodobě nezaměstnaných cizinců (migrantů a azylantů), registrovaných na ÚP hl. města Prahy, v nalezení jejich nového pracovního uplatnění.

Kurzy umožnily cizincům získat či prohloubit dosavadní znalosti z oblasti podnikání v podmínkách ČR. Každý zúčastněný cizinec/ka měl možnost získat informace (legislativa, ekonomie, účetnictví, personalistika, marketing aj.) a do detailu si zpracuje svůj podnikatelský záměr za přítomnosti odborníků z praxe. Jednalo se o již vytvořené kurzy, kde se využije všech nabytých zkušeností z předchozího projektu Začátek ve svém, který probíhal v letech 2012 až 2014 a vzděláváním prošlo přes 51 účastníků.

Po dobu trvání projektu mohli účastníci využívat i dalších podpůrných aktivit, např. přímé asistence, poradenství odborníků, právní a sociální poradenství. 

„Kurz byl určen těm, kteří se nechtějí smířit s prací, která na ně zbude, ale chtějí práci, kterou si sami vyberou, chtějí ukázat a dokázat ostatním i sobě, že umí něco víc a chtějí něco víc.“ řekla Džana Nidžar Popović z Organizace pro pomoc uprchlíkům.

 

Projekt byl realizován od 1.2. 2015 do 31.10. 2015 v rámci OPPA.

 

 

 FaLang translation system by Faboba