AKTIVITY

P3 dodavatel: Semináře na téma sociálního podnikání se v Pardubickém kraji setkaly s úspěchem


P3 dodavatel: Semináře na téma sociálního podnikání se v Pardubickém kraji setkaly s úspěchem

P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. v rámci projektu „Podpora dostupnosti sociálních služeb a sociální práce v Pardubickém kraji“ pořádala od listopadu 2014 semináře k tématu sociálního podnikání.

Ty proběhly ve 4 městech a navštívilo je 92 účastníků, což několikanásobně přesáhlo očekávání.

 

Semináře umožnily poskytovatelům sociálních služeb, zástupcům nestátních neziskových organizací, firem a dalším potencionálním zájemcům o sociální podnikání prohloubit dosavadní vědomosti v souvislosti se sociálním podnikáním.

„Příjemně nás překvapil velký zájem o semináře. Je vidět, že toto téma má budoucnost a Pardubický kraj si to uvědomuje“, řekla Petra Francová, ředitelka P3 - People, Planet, Profit, o.p.s

 

S ohledem na dlouhodobou podporu ze strany Pardubického kraje navázaly semináře v rámci projektu pokračovat cyklem dalších čtyř. Od února 2015 se uskutečnily semináře k tématu propojení veřejných zakázek se sociálním podnikáním. Ty byly určeny zástupcům veřejné správy a samosprávy (zejména pracovníkům odpovědným za zadávání veřejných zakázek) a zástupcům nestátních neziskových organizací působících na území Pardubického kraje.

Semináře umožnily získat informace o veřejných zakázkách a také o možnostech jejich společensky odpovědného zadávání.

Proběhla také konference k tématu sociálního podnikání, která starostům měst, obcí, ředitelům nestátních neziskových organizací a dalším subjektům zvažujícím založení sociálního podniku předá aktuální informace o současných trendech z oblasti sociálního podnikání a společensky odpovědného zadávání veřejných zakázek včetně příkladů dobré praxe.

FaLang translation system by Faboba