AKTIVITY

Projekt Sociální akademie 2020


Projekt Sociální akademie 2020

Sociální akademie je netradiční nízkoprahový vzdělávací program pro lidi v nesnázích. Jedná se o upravený britský model School for Social Entrepreneurs, který již dlouhodobě úspěšně funguje. Zahajujeme první ročník této netradiční školy.

Výuka je založena na praxi a bude probíhat formou learning by doing. Studenti budou podporováni, aby sami nacházeli řešení. Důraz bude kladen na práci ve skupině a teorie bude následovat po praktických blocích v omezené míře a bude přímo aplikována na jejich potřeby. Vybraní lidé projdou 8-mi měsíčním praktickým vzděláváním, kde si pod vedením lektorů a mentorů budou sami rozpracovávat své záměry, které pak uvedou do praxe. Přednost mají záměry, které pomůžou realizovat na společensky prospěšnou změnu ve svém okolí.

Našimi studenty jsou lidé s různým znevýhodněním. V tomto pilotním běhu to jsou osoby s duševním onemocněním, matky samoživitelky a osoby ze sociálně vyloučených lokalit.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní fázi Sociální akademie, je důležité vše sledovat, vyhodnocovat a podle potřeb pak upravovat. Evaluace bude probíhat na dvou úrovních - sledování dopadu vzdělávání na osoby z cílových skupin a sledování celkového konceptu vzdělávacího programu.

Partnery projektu jsou Spiralis, Fokus Praha, Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem a British Council.

Projekt Sociální akademie je podpořen z programu Active Citizens Fund, Fondy EHP a Norska 2014–2021. 

 

 

FaLang translation system by Faboba