AKTIVITY

P3 partnerem v projektu Začátek ve svém


P3 partnerem v projektu Začátek ve svém

P3 – People, Planet, Profit, o.p.s. se stala partnerem v projektu „Začátek ve svém“ , který byl realizován od 1.3. 2012  ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům (OPU). Projekt byl podpořen v rámci OP LZZ a trval 24 měsíců.

Cílem tohoto projektu bylo zvýšit pracovní příležitosti žen ze třetích zemí (mimo EU a EHS) na základě realizace komplexního vzdělávacího a podpůrného programu.

Cílem tohoto programu bylo zejména podporovat zahájení a rozvoj samostatně výdělečné činnosti těchto žen. Hlavní cíl byl naplněn prostřednictvím těchto dílčích cílů:

Zvyšování informační gramotnosti žen – cizinek v oblasti podnikání (bude realizováno prostřednictvím 8 týdenního odborného vzdělávacího modulu, jehož součástí bude jak teoretická tak praktická část)
Podpora snahy o vytváření pracovních míst samotnými cizinkami (prostřednictvím podpory job coache a dalších odborníků na danou problematiku)
Snižování limitů brzdících rozvoj schopností a dovedností vlivem dlouhodobé nezaměstnanosti
Hledání alternativních způsobů uplatnění žen – cizinek na trhu práce

 

Do projektu byli zapojeni i úspěšní podnikatelé z řad cizinců, kteří účastnicím projektu představili svůj příběh, podělili se s nimi o své zkušenosti, poradili jim čeho se vyvarovat a motivovali je. 

 

Registrační číslo projektu CZ 1.04/3.4.04/76.00003.

 

 

FaLang translation system by Faboba